Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirilen Celeste Ödülleri 6 Ekim’de sahibini bulacak. 30 Haziran’da adaylık başvurularının biteceği ödüller için 53 aday seçilecek. Bu yıl Türkiye’den Fatoş Üstek’in jüri başkanlığını yapacağı organizasyonda 6 dalda ödül verilecek.

Fatoş Üstek

Toplamda 23 bin euroluk nakit ödülün verileceği Celeste; proje ödülü, resim ve çizim ödülü, fotoğrafçılık ve dijital grafik ödülü, video ve animasyon ödülü, yerleştirme-heykel ve performans ödülü ve gençlik ödülü kategorilerinde dağıtılacak.

Ödüllere aday ve aday adayı olan 53 çalışma Frieze haftasına denk gelen 6-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Londra’daki The Bargehouse, OXO Tower’da sergilenecek.

Övül Durmuşoğlu da jüride

Bu yıl Üstek’in jüri başkanlığını yapacağı Celeste Ödülleri’nde Türkiye’den Övül Durmuşoğlu da yer alacak. George Clark, Rozsa Zita Farkas, Attilia Fattori Franchini, Nav Haq, Harriet Loffler, Filipa Ramos, Louise O’Kelly, Ilaria Puri Purini, Emiliano Vlades, Ben Vickers ve Anna Gritz gibi ünlü küratörler jürinin diğer üyeleri olacak.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:28:42