Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Uluslararası Hrant Dink Ödülü’nün dokuzuncusu, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödülü, yıllardır tüm riskleri göze alarak insan hakları ihlallerini hem Türkiye’nin hem de uluslararası toplumun gündemine taşıyan avukat Eren Keskin ile, eserleriyle tüm dünyada yaşanan eşitsizliklere ve insan hakları ihlallerine dikkat çeken Çinli sanatçı Ai Weiwei aldı. Açılış konuşmasını Hrant Dink Vakfı Başkanı Rakel Dink yaptı. Konuşmasında ‘düşünce suçu’yla hapiste olanlara da değinen Dink, sözlerini 5 Temmuz’da gözaltına alınıp tutuklanan insan hakları savunucularına selamlayarak tamamladı.

Sakıp Sabancı Müzesi‘nde başlayan sergisi için geldiği İstanbul’da 2017 Hrant Dink Ödülü‘nün de sahibi olan Ai Weiwei “Bu benim için büyük bir onur, Hrant Dink Vakfı’ndan çok etkilendim. Dünyanın her yerinde insan hakları yanında mücadelemizi sürdüreceğiz” diyerek teşekkür etti.

Romanına konuk olduğu Vivet Kanetti ile de konuştu

Ai Weiwei ödülünü aldıktan sonra son romanında ona yer veren Vivet Kanetti ile kitabı Yonca Lana Feride‘yi konuştu.
Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:18:46