Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Magazin basını basının en ilginç ayaklarından biridir. Bir yandan gazetenin en ciddiye alınmayan birimi ve gazetecilerini barındırır içinde. Diğer yandan gazetenin en çok konuşulan ve okunan bölümlerinden biridir. Aslında bizim olmaması gereken şeyleri bildiğimizi ama bunu uygulamadığımızı gösteren önemli bir kanıttır. Bir nevi sigara gibidir. İçilmeyeceğini bilir ama deli gibi içeriz.

Geçtiğimiz günlerde basının bu kolu evire çevire bir fotoğrafı koyup hemen tüm organlarıyla bunu tartışmaya aldı. Metin isimli yağız bir gencimiz, dünyanın en güzel kadınlarından biri sayılan Adriana’yı öptü. Ortalık birbirine girdi.

Sebep birinin o kadını öpmüş olması değildi. Şimdiye kadar gazetelerde bir mankeni öpen birinin fotoğraflarını gördünüz mü? İşin içinde değişik bir öpüşme şekli ya da fantastik bir frikik yoksa bunu göremezsiniz. Muhtemelen Adriana Lima’yı öpen ilk erkek değildi Metin.

 

Mesele bir Kıvanç Tatlıtuğ ya da Brad Pitt olmaması

Bu resmin gazetelere girip fantastik bir çıkış almasının en önemli sebebi Metin’in isminden de anlaşılacağı üzere Türk olmasıydı. Ama en en en önemli sebebi, Metin’in bir Kıvanç Tatlıtuğ ya da Brad Pitt olmamasıydı. “Sıradan bir Türk oğlanı, nasıl oluyor da dünyanın en güzel kadınını öpüyor” konusuydu gazetelerin tartıştığı. Elbette bunu asla dile getirmediler. Elbette bunu bu asla bu kelimelerle ortaya koymadılar. Ama basınını ve Türk insanını yakından tanıyan biri olarak size bunun sebebinin Türk tarzı bir kıskançlık olduğunu söyleyebilir, bu tezin altına kellemi koyarım.

İnsanların bu haberi okuma sebebi de kesinlikle buydu. Peki gazeteler bunu insanların kıskanıp çok okuyacağını düşünerek bilinçli şekilde mi yayımladı? Kesinlikle hayır. Onlar da kıskandılar ve genel Türk kıskançlığı onları da sardı.

Kendileri gibi kavruk, kendileri gibi sıradan bir tip dünyanın en güzel dudaklarında dudaklarını gezdirip dünyanın en ipeksi saçlarına dokunup gülünce ince bir çizgi içinde kaybolan gök rengi gözlere bakarken… Kimsede adalet yürüyüşü, 15 Temmuz yıldönümü hazırlıkları, zıplayıp duran borsa ve hatta dünya yıldızları transferi peşinde koşan Türk takımı izleme mecali kalmadı.

Metin Hara, böyle şifa dağıtıp, insanları mucizelerle iyileştiren, başkalarının yapamadığını yapan, bu bakış açısıyla kendi dünyevi yolculuğunu tamamlamakta zorlanırken tutunacak bir yer arayanlar için önemli bir “dal” olabilir. Acun TV’nin Saba Tümer programlarında kendini gösterip hızlı çıkış bulabilmiş “bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” tezinin yaşayan kanıtı da olabilir. Ama neresinden bakarsanız bakın sıradan bir tip işte. Marilyn Monroe ile birlikte olan Arthur Miller klasmanında bir yazar değil sonuçta…

Metin’in sakalına sahip, Metin’in boyunda, Metin’in ten rengindeki herkes “niye biz değil” sızlanmaları içinde okudu haberi. Bir şekilde Metin Adriana’yı öperken orada kendilerini düşlediler.

Kısaca: Metin Adriana’yı öpünce biz de öpmüş sayıldık.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:46:07