Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Contemporary İstanbul‘da II. Abdülhamid’i aşağıladığı gerekçesiyle Ali Elmacı‘nın heykelinin bulunduğu Şilili galeri Isabel Croxatto’nun standı basılmıştı. Erbakan Vakfı üyesi olduklarını iddia eden 20 kişilik bir grubun baskının ardından Ali Elmacı eserini fuardan çekerek şu açıklamayı yaptı:

Değerli Kamuoyunun Dikkatine…

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen Contemporary İstanbul çağdaş sanat fuarında yer alan bir eserime yönelik oluşan tepkiyi üzüntüyle takip ettim.

Ülkemizin olağanüstü bir dönemden geçtiği süreçte, toplumumuzu artık iyiden iyiye yoran, yaşama sevincimizi aşağı çeken gerginlik unsurlarına bir yenisini eklememek adına eserimi Contemporay İstanbul’dan çekme kararı aldım. 

Bu süreçte bana gösterdiği yakın destekten ötürü Contemporary İstanbul Yönetimi’ne, tüm sanat emekçilerine ve dostlarıma teşekkür ederim. 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:23:28