Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM), Akbank Sanat işbirliğiyle gerçekleştirdiği “ZERO. Geleceğe Geri Sayım” sergisi kapsamında düzenlenen SSM Alman Sineması Günleri, 7 Ekim’den itibaren başlıyor.

II. Dünya Savaşı sonrasındaki yıkım ve olumsuzluk havasına bir cevap olarak 1957 senesinde Düsseldorf’ta doğan sanat akımı ZERO’yu şekillendiren tarihsel ve kültürel olaylar çerçevesinde hazırlanan film gösterimi programı, ZERO temaları ve prensiplerine uygun olarak yenilikçi ve farklı yapımlara odaklanıyor. Alman sinemasının kapsamlı bir temsilini yansıtmak üzere oluşturulan programda, farklı tarih ve coğrafyalarda üretilen, sinema tarihini şekillendiren yapımlar da bulunuyor.

7 Ekim Çarşamba günü saat 18:00’de Atilla Dorsay’ın “Alman Sineması Üzerine” isimli söyleşisinin ardından sessiz film klasiği “Berlin Senfonisi” ile başlayacak gösterimler, Volker Schlöndorff’un “Teneke Trampet”i ve büyük usta Billy Wilder’ın “Stalag 17” (Casuslar Kampı) gibi ilgi çekici yapımlarıyla devam edecek.

Michael Haneke ve Roman Polanski gibi usta sinemacıların filmlerinin yanı sıra Wim Wenders’dan “Paris-Texas” ve “Sırlar Oteli” gibi yapımlarla sinemaseverlere çok boyutlu bir sinema şöleni sunmaya hazırlanan programın takvimi, SSM web sitesi www.sakipsabancimuzesi.org adresinden takip edilebiliyor.

Etkinlik serisinde yer alan tüm yapımlar, orijinal dublaj ve Türkçe altyazılar eşliğinde ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşuyor.

Film programı için:

http://www.sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/etkinlik-takvimi/ssmde-alman-sinemasi-gunleri-basliyor

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-16 21:16:10