Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Biz pazar günü sona eren Onur Haftası’nı bu yıl zayıf bir karneyle kapattık ancak sevgi kazanmaya devam ediyor. Almanya parlamentosu eşcinsel evlilikleri tanıma kararı alırken bir haber de ABD’den geldi. New York Belediye Başkanı Andrew Cuomo, Hudson Nehri’ne LGBTİ+ topluluğu onurlandıran bir anıt yapılacağını duyurdu. Gökkuşağı renklerini nehrin kıyılarına yansıtacak anıt “ışık”, “renk” ve “umut”la dolu bir alan yaratmayı amaçlıyor.

Onur Haftası sırasında açıklanan proje, Küba asıllı New Yorklu ressam ve fotoğrafçı tarafından tasarlandı. Nehrin Greenwich Village’teki kıyısında yer alacak, ışık prizması görevi yapacak camla modifiye 9 ayrı kaya parçasından oluşacak yapı, başta geçtiğimiz yaz Orlando’daki Pulse adlı kulüpte hayatını kaybedenler olmak üzere, tüm hoşgörüsüzlük, nefret ve şiddet mağdurlarını anacak.

Yapım kararı Orlando’dan sonra çıktı

Anıtın yapım kararı geçtiğimiz yılın haziran ayında yaşanan Orlando saldırısından sonra alındı. Değerlendirilen adaylar arasında cinsellik ve kimlik üzerine otoportreleriyle bilinen Goicolea’nın projesi ifade kompozisyon, yaratıcılık gibi kriterlerle seçildi.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:55:09