Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Fransız sanatçı Philippe Parreno’nun 400 bin dolarlık balondan balıkları ilginç bakım gereksinimlerine rağmen koleksiyonerlerin ve çocukların favorisi olmayı başardı.

Miami Beach Kongre Merkezi koridorlarında bir kadın… Fuarın en iyi mi yoksa en kötü işini mi yapıyor belli değil: Balon kovboyluğu. Görevi, Philippe Parreno’nun “My Room is Another Fish Bowl” (Benim Odam Başka Bir Akvaryum, 2016) adlı yerleştirmesindeki şişme balonları suda yüzermişçesine havada tutmak.

Sanatçının Londra Tate Modern için hazırladığı ve nisan ayında biten sergide yer alan çalışma orada geniş bir koridorda sergilenirken, Art Basel Miami’de çok daha dar bir fuar kabinine hapsolmuş. Hatta kabine sığmayan helyum yüklü balonlardan biri daha fuar açılmadan kaçıp koridora kadar ulaşmış. Muhtemelen başlarında artık bir görevli beklemesinin sebebi bu. Tabii nöbeti başlatan bir diğer faktörün 413 bin dolarlık değerleri olduğunu da hatırlatalım.

Yeni pop-art?

Balıkların Miami Beach’te şu an sadece üç örneği sergilense de 90 adedi satışa açık. Bunların arasında 30’ar somon, 30’ar gümüş ve 30’ar çamça balığı bulunuyor.

Çalışmayı değerli kılansa tabii ki malzemesinin bedeli değil, her alana adapte edilebilecek bir “pop-up” heykel olması. Siz bu “yeni” pop-art’a nasıl bakıyorsunuz?

 

İLGİLİ HABERLER

Art Basel Miami Beach’te bir kadın bıçaklandı performans zannedildi

Art Basel bütün fuarların anası

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-16 21:16:49