Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Kime sorarsanız sorun, 20’inci yüzyıldan üç stil ikonu saymasını isterseniz bu isimlerden biri Audrey Hepburn’dür. Onu yıldız yapan stilinden bir hatıra saklamak isteyenler için bu yıl büyük bir fırsat doğuyor. Aktristin kişisel koleksiyonundan elbiseler sonbaharda Christie’s’te düzenlenen açık artırmayla satılıyor.

27 Eylül’de Londra’daki Christie’s’te gerçekleşecek müzayedede Audrey Hepburn’ün kişisel koleksiyonu ilk kez açık artırmaya çıkacak. Hepburn’ün ölümünden 24 yıl sonra yapılacak satışta etiket fiyatları 100 paunddan başlayarak 80 bin paunda kadar yükselecek.

Burberry trençkot, Hubert de Givenchy imzalı mavi kokteyl elbisesi gibi Hepburn bütünleşmiş parçaların 6 bin ila 8 bin paunda alıcı bulması bekleniyor.

Sadece kıyafetleri satılmıyor

Organizasyonda aile arşivinden fotoğraflar, oyuncunun Breakfast at Tiffany’s  senaryosu üzerine turkuvaz mürekkeple aldığı karakter notları da satışa çıkacak.

Londra’da gerçekleşecek açık artırma dışında 19 Eylül-3 Ekim arasında Christie’s’in internet sitesinde online açık artırmada yapılacak. Parçalar 23 Eylül’den itibaren Christie’s’teki düzenlenecek bir sergiyle ziyarete açılacak.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:31:34