Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.
15-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 68. Berlin Film Festivali’nin açılışı ikinci kez bir Wes Anderson filmiyle yapılacak. Isle of Dogs (Köpekler Adası) Berlinale’nin açılışında gösterilen ilk canlandırma film olacak. 
68. Berlin Film Festivali 15 Şubat 2018 tarihinde Wes Anderson imzalı Isle of Dogs (Köpekler Adası) adlı canlandırma ile açılacak. Anderson’ın 2014 yılında yine Berlinale açılışında gösterilen filmi Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel) Jüri Büyük Ödülü Gümüş Ayı kazanmıştı. Anderson 2002 yılında Tenenbaum Ailesi (The Royal Tenenbaums) ve 2005 yılında Suda Yaşam (The Life Aquatic with Steve Zissou) ile Berlinale Resmi Programında yer almıştı.
Dünya prömiyeri yapılacak olan Isle of Dogs, Berlinale açılışında gösterilen ilk canlandırma filmi olacak. İzleyici ve eleştirmenlerin ortak gözdesi olan yönetmenlerden Anderson, kahramanları köpekler olan ve Japonya’da geçen bir filmle hayranlarını şaşırtacak. Günümüzden 20 yıl sonrasında geçen film, Hayırsız Ada’ya terk edilen köpeklerin öyküsünü hatırlatıyor. Köpek nüfusu çok arttığı için Belediye Başkanı Kobayashi tarafından çöplük olarak kullanılan bir adaya atılan köpekler hayatta kalmaya çalışıyor. 12 yaşında bir çocuğun köpeğini bulmak için çaldığı uçakla adaya gelmesi üzerine bir grup köpek örgütlenip ona yardım ediyor.

Yıldızlar seslendiriyor

Türcülük ve insan – köpek dostluğuna odaklanan Isle of Dogs‘un seslendirme kadrosu Bryan Cranston, Koyu Rankin, Edward Norton, Liev Schreiber, Bill Murray, Bob Balaban, Jeff Goldblum, Scarlett Johansson, Kunichi Nomura, Tilda Swinton, Ken Watanabe, Akira Ito, Greta Gerwig, Akira Takayama, Frances McDormand, F. Murray Abraham, Courtney B. Vance, Yojiro Noda, Fisher Stevens, Mari Natsuki, Nijiro Murakami, Yoko Ono, Harvey Keitel ve Frank Wood’dan oluşuyor.

Fragman

AFİŞ

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 12:55:23