Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nde yaşanan skandalların sonu gelmiyor.
Şimdi de üniversite, dünyaca tanınmış düşünür, akademisyen, müzisyen ve sanatçı Dr. Zafer Aracagök’ün işine hiçbir gerekçe göstermeden son verdi.

Feride Çiçekoğlu ve Halil Naçaoğlu’ndan mobbing

Konuyla ilgili sanatatak.com’a konuşan Zafer Aracagök bunun “bir günlük gelişme” olmayıp “2011’den beri Feride Çiçekoğlu ve Halil Nalçaoğlu tarafından üstünde uygulanan mobbing sürecinin sonucu olduğunu” belirtti.
Bir gün içinde email adresi bloke edilen, ofise ait eşyaları ve üniversiteyle ilgili bütün hakları elinden alınan Aracagök, ofisinde kalan kitaplarını bile alıp alamayacağından kuşku duyuyor. Üniversiteye giriş kartı çoktan iptal edilmiş.

Dava açıyor

Yurt içi ve yurt dışında sayısız makalesi, kitapları ve müzik çalışmaları bulunan Zafer Aracagök hakkını arayacak ve üniversite ve üniversiteden atılma sürecine müdahil olan kişilere dava açma sürecinde olduğunu belirtti. Düşünürün son kitabı, Kavramsız Negativite: Adorno+Hayat+Deleuze yeni yılda ünlü İtalyan düşünürü Franco Berardi’nin önsözüyle Amerika’da yayınlanacak. Aracagök’ün, Sanatatak genel yayın yönetmeni Ayşegül Sönmez ile yaptığı 2016 tarihli konuşma da Ben Ayşegül Sönmez Çağın İçinde Kitabı’nda yer alıyor.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:28:10