Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

11 yıl süren TV programıyla seyirciye resim sevgisi aşılayan Bob Ross 22 yıl önce vefat etse de programıyla hâlâ insanları etkilemeye devam ediyor. Programında yaptığı 403 resim Ross hayranı bir internet tasarımcısı tarafından gayriresmi olarak bir araya getirildi ve tüm Ross severlerin kullanımına açıldı. Two Inch Brush adlı site, Cactus at Sunset’ten (Gün Batımında Kaktüs) Peaceful Waters’a (Huzurlu Sular) ressamın 31 sezon boyunca çizdiği tüm eserlere yer veriyor.

Site (Two Inch Brush) adını Bob Ross’un meşhur iki inçlik fırçasından alıyor. Sayfada sağda ressamın o tabloda kullandığı renkler altta ise çizimi nasıl yaptığını gösteren video bulunuyor. Yani 90’lar ve sonrasında son doğmuş olsanız bile resim yapmayı hâlâ Ross’tan öğrenme şansınız var.

Program dışında 28 bin resim yapmış

PBS’teki program için aslında her resmin üç kopyasını yapan Bob Ross’un aslında TV için ürettiği eser sayısı 1200’ü geçiyor. TV dışında yaptığı resimlerin sayısı ise 28 bin civarında.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-16 03:35:14