Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

David Beckham’ın adını beline kazıdığı oğlu henüz 18 yaşında; uluslararası bir şöhrete, Instagram’de 10 milyondan fazla takipçiye ve 29 Haziran’da piyasaya çıkacak bir fotoğraf kitabına sahip. Fakat Brooklyn Beckham imza gününde hayranlarıyla selfie çektirmeyeceğini duyuracak kadar özgüven sahibi olsa da sanat camiasından aldığı eleştiriler parlaklığını tartışmaya açacak boyutta…

Brooklyn Beckham, What I See, Penguin

Penguin Random House UK tarafından yayımlanan “What I See” (Gördüğüm) yüzyılın “güç çifti” tanımının mükemmel örneği Victoria & David Beckham çiftinin en büyük çocukları Brooklyn’in kamera karşısında geçen hayatının bir sonucu belki de. Tüm hayatı kamera karşısında geçtiği için, o aslında fotoğraflanmak değil fotoğraf çekmek istiyor (2014-2015 yıllarında modellik yaptığını ve Instagram sayfasındaki fotoğrafların yüzde 90’ında kendinin olduğunu görmezden gelirsek bu beyana inanmamız gerek). Hiç bir anı kaçırmak için gittiği her yere fotoğraf makinesini de birlikte götürüyor.

Harper, Brooklyn Beckham, What I See, Penguin

Başarı mı nepotizm mi?

Burberry kokularının 2016 kampanyası için kamera arkasına geçmesi bir başarı çıtası elbette. Ancak moda fotoğrafçısı Chris Floyd çok çalışmadan gelmediği aşikar bu başarının nepotizmden başka bir şey ifade etmediği görüşünde.

Romeo, Brooklyn Beckham, What I See, Penguin

i Newspaper’ın sanat editörü Alice Jones’un ilk tepkisi ise ironik: “Brooklyn Beckham’ın korkunç fotoğraflarının ve daha da beter fotoğraf altı yazılarının büyük bir hayranıyım.”

Eleştirilerin Beckham Limited’in genç üyesinin kendini geliştirmesi gerektiği yönünde olması tesadüf değil. Zaten annesi de çoktan onun işin başında olduğunu ve yakında New York’ta fotoğrafçılık eğitimine başlayacağını duyurdu.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:43:17