Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Ceren Saner’inki bir aşk ve fotoğraf turnesi hikayesi

Ceren Saner, turnesi kapsamında Suttgart'ta Yeşiller Partisi yetkilileriyle de buluştu.

Ceren Saner, Kasım ayından beri Almanya’da bir fotoğraf serisiyle  aynı ismi taşıyan isn’t it Love? adlı bir konuşma ve fotoğraf turnesinde. Turneye 2014’den beri iletişimde olduğu 7 Letters isimli bağımsız bir kolektifin daveti üzerine başladı. Şimdiye dek Cologne, Münster, Stuttgart’ta film festivali, Yeşiller Partisi(Die Grünen) ile bir panel ve bir konuşma yaptı.

Bundan sonraki süreçte de 2017’nin ilk etkinliği olarak önümüzdeki hafta Çarşamba günü, 11 Ocak’ta, Hamburg’da bir konuşması olacak. Turne Münih, Mainz, Göttingen, Braunschweig gibi şehirlerde devam edecek.

Ceren Saner, projesini anlatıyor:

Ceren Saner, turnesi kapsamında Suttgart'ta Yeşiller Partisi yetkilileriyle de buluştu.

Ceren Saner, turnesi kapsamında Suttgart’ta Yeşiller Partisi yetkilileriyle de buluştu.

“Konuşmalarımı LGBTI+ hareketinin gidişatından, mücadele alanlarından bahsederek tamamlıyorum.”

 

“isn’t it Love?” turnesinde, 4 farklı queer temalı olarak sınıflandırılabilecek fotoğraf serimi gösteriyorum. Isn’t It Love, In Between, Liquids ve Pride… Serilerin sıralaması daha kişisel işlerden, daha çok LGBTI+ hareketin görülebilir olduğu işlere doğru ilerliyor, böylelikle seyirci kişisel bir perspektiften Istanbul’daki LGBTI+ var oluşu takip ederek, sonrasında da bu varoluşun hareket içindeki işleyişini, mekanizmalarını görebiliyor. Aynı zamanda seyirci bu yolu takip ederken, sanatsal bir konuşma içeriğinden hareket gerçeklerini açıklayan bir içeriğe doğru ilerliyor.

Son seri olan Pride serisiyle birlikte, son senelerde (yaklaşık 4 yıldır) Onur haftalarında sokakta çektiğim fotoğrafları gösterirken bir yandan da Türkiye LGBTI+ hareketinin gidişatından, neler olduğundan, nasıl olduğundan, ve şimdi nelerle mücadele ettiğinden bahsederek konuşmalarımı tamamlıyorum.
Bu nedenle yaptığım konuşma, bir sanatçı konuşmasıyla bir lecture’ın/konferansın birleşimi gibi. Bu konuşma ve fotoğraf gösterimleriyle birlikte beni davet eden alanlarda sergilerim de olabiliyor.”

 

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:13:51