Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, “Ai Weiwei Porselene Dair” sergisi kapsamındaki etkinliklerine devam ediyor. Homeros’a atfedilen antik çağ şiiri Odysseia’nın okuması da 30 Kasım’da müzede gerçekleşecek.

2002’den bu yana Bozcaada’da gerçekleştirilen “Ozanın Günü ve Homeros Okuma Etkinliği”nin mimarlarından şair, akademisyen ve çevirmen Cevat Çapan, sergi için, yolculuk temasından hareketle Odysseia destanına çağdaş bir yorum getirecek. Etkinlik, Ai Weiwei’nin 2016 tarihli duvar kâğıdı çalışması Odysseia’nın asılı olduğu, sanatçı tarafından Sakıp Sabancı Müzesi için özel olarak üretilen Mavi-Beyaz Porselen Tabaklar ve Sütun Gibi Üst Üste İstiflenmiş Vazolar’ın sergilendiği odada düzenlenecek.

Ai Weiwei’nin, son zamanlarda bütün dünyayı etkileyen sığınmacı krizini Savaş, Harabeler, Yolculuk, Denizi Geçmek, Sığınmacı Kampları ve Gösteriler başlıkları altında betimlediği, tarihin döngüsel yapısı üzerine düşündüren bu eserleri, Cevat Çapan’ın “Odysseia” destanının çağlar üstü niteliklerini öne çıkaran yaklaşımıyla değerlendirilecek.

30 Kasım Perşembe saat 20:00’de başlayacak olan etkinlik için tam bilet fiyatları 70 TL, öğrenci 50 TL.

İLGİLİ HABERLER

AI WEIWEI Berlin Stüdyo Ziyareti Notlarım

“Türkiye de zor bir dönemden geçiyor”

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:15:50