Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

İstanbul, Batı Ataşehir’in yeni kültür ve sanat merkezi DasDas’ta Kasım ayı tiyatro oyunları ve konserle dolu.

8 Kasım Çarşamba

Twilight Zone serisinden uyarlama Alacakaranlık Kuşağı oyunu tekrar DasDas Sahne’de olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.

Ayrıca 8 Kasım akşamı genç müzisyenlerden oluşan Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak. R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarının birleştiren Yoko, 15 ve 22 Kasım tarihinde de izleyicilerle DasDas’ta buluşacak.

9 Kasım Perşembe

Bernard-Marie Koltès‘in yazdığı, Rıza Kocaoğlu‘nun rol aldığı ve üç sezon üst üste seyirciyle buluşan Ormanlardan Hemen Önceki Gece DasDas’ta sahnelenecek. Melis Tezkan ve Okan Urun’un oluşturduğu sanat topluluğu biriken’in sahnelediği oyunda, sahnedeki “adama” eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès’in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor.

9 Kasım akşamı DasDas’ta sahne alacak diğer oyun ise bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan ilk oyun Çok Satanlar. House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.

9 Kasım akşamı ayrıca DasDas Performans Sahnesi ilk kez Ars Longa grubunu ağırlayacak. Ali Sinan Çulhaoğlu (vokal, gitar), Uygar Çehreli (gitar), Berat İşçioglu (bas), Tuba Gördes’ten (klavye, vokal) oluşan gruba davulda Mehmet Kemal Ülkenciler eşlik ediyor. Mart 2015’te prodüktörlüğünü Umut Gökçen’in yaptığı ilk albümleri “Günler”i yayınlayan Ars Longa geçtiğimiz aylarda yayınlanan single çalışmaları Yüreğim İmparator” ile müzikseverlerle yeniden buluştular. 

10 Kasım Cuma 

Son dönemin en özgün seslerinden Ahmet Aslan DasDas’ta müzikseverlerin karşısına çıkacak. 2003 yılında ilk solo albümü olan “Va u Waxt”ı (Rüzgar ve Zaman) yayınlayan Aslan, 2008 yılında ikinci albümü “Meleklerin Dansı”nı çıkardı. 2008 ve 2012 yılları arasında Rotterdam Dünya Müzik Akademisi’nde eğitim gören Ahmet Aslan, buradaki çalışmaları sırasında kendi imkanları ile klasik gitar ve bağlamayı birleştiren Di-Tar adlı enstrümanı icat etti. Kemal Dinç’le ortak hazırladıkları DUO albümü ise 2017’nin Eylül ayında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

11 Kasım Cumartesi

Geçtiğimiz hafta prömiyerini yapan DasDas prodüksiyonu Uyarca seyircilerle tekrar buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor.

TNK

Müzikseverler içinse 11 Kasım akşamı, Türkçe pop-rock’ın önde gelen gruplarından TNK DasDas’ta sevenleri ile buluşacak. 2001’de Ankara’da kurulan TNK, ilk EP albümleri “Sıra Bizde”yi yayınladı. Grubun alternatif rock ağırlıklı çalışmaları, 2010 yılında çıkardıkları “Söyle Ruhum” albümü ile devam etti.  Aşk Tesadüfleri Sever” filmine ait ve yayınlandığı sene “En İyi Film Müziği” ödülünü getiren “Yine Yazı Bekleriz” ile dinleyici kitlesini genişleten TNK, 38. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Grup” ödülünü aldı. 2013’te  “Melankoli” albümü yayınlayan grup, 2016 yılında “Dünyanın En Güzel Kokusu” film müziği “Unutmam Seni” parçasına imza attı.

12 Kasım Pazar

Minik tiyatro severler için Bir Çocuk Masalı: Turunç’un Bahçesi DasDas sahnesinde olacak. Bihter Gülgeç Saka’nın yazıp Emre Saka’nın yönettiği çocuk oyununda Bihter Gülgeç Saka ile Emre Saka’nın yanı sıra Merve Bağdatlı da rol alıyor. Çocuklar için kukla tiyatrosu Bir Çocuk Masalı: Turunç’un Bahçesi, 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olup, kendilerini yazdıkları bir masalın içinde bulan kardeşlerin hikayesini anlatıyor.

“Uyarca” 12 Kasım’da da DasDas sahnesinde olacak.

13 Kasım Pazartesi – 14 Kasım Salı

Sezonun yeni oyunlarından Çirkin ise 13 ve 14 Kasım akşamları seyircilerle buluşacak. Ünlü Alman oyun yazarı Marius von Mayenburg’un kara komedisinde yönetmenliği İbrahim Selim üstleniyor. Edip Tepeli, Gizem Erdem, Volkan Yosunlu ve Ali Yoğurtçuoğlu’nun rol aldığı “Çirkin” insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyadan sesleniyor.

16 Kasım Perşembe

DasDas’ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K 16 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

16 Kasım akşamı DasDas performans sahnesinde Türkçe alternatif müziğin iki genç ismi arka arkaya sahne alacaklar: Gözde Öney ve Simge Pınar. İlk albümü İki Gölge”yi 2017 yılı içinde yayınlayan Gözde Öney, albümdeki şarkıların tümünün söz ve müziklerine de imza atmış. 1991 doğumlu Simge Pınar ise prodüktörlüğünü Harun Tekin’in üstlendiği, kendisinin yazıp bestelediği şarkılardan oluşan ilk albümü üzerinde çalışıyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Karanlığa ayna tutan diziler

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:42:39