Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Hayallerinizdeki ev için kriterleriniz neler? Toplu taşıma noktalarına yakın olması; orman, şehir, deniz manzarası; site içinde ya da müstakil olması… Ama bütün bunları bir kenara koyup da dünyanın en büyük komodininde yaşamak istiyorsanız 235 bin dolara sahip olmanız (yaklaşık 940 bin lira) ve Amerika’ya taşınmanız gerekli…

Çekmece şeklindeki dairelere, devasa kulplara ve üzerinden sarkan iki kocaman çoraba sahip konsol görünümlü bina 1920 yapımı. High Point, Kuzey Carolina’daki yapının orijinali “İnformasyon Bürosu” olarak 7 metre yüksekliğinde inşa edilmiş. Gördüğü restorasyonlar ve yeniden modellemelerin sonunda bugünkü Goddard-Townsend stili görünümü kazanmış.

Komodin, aslında hiç ait olmadığı bir yerdeymiş gibi dursa da, bu mimari tercihin arkasında şehrin bir zamanlar dünyanın mobilya merkezi olması var. Mobilya üretimindeki tablo belki eskisi kadar parlak değil ancak halen büyük mobilya fuarlarına ev sahipliği yapıyor. Zaten 2015 yılına kadar da bir mobilya markasının teşhir mağazası, etkinlik alanı ve depo olarak kullanılmış.

Dev komodinin şimdiki talipleri arasında burada yaşamak isteyenler ve üçüncü nesil kahvecisine çevirmek isteyenler bulunuyor. 

 

İLGİLİ HABERLER

Bir garip “Haydi kızlar kiliseye” inşası

Dünyanın en yalnız kütüphanesi

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 13:06:31