Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Geçtiğimiz yıl müze ziyaretçilerinin sayısı son 5 yılın en yüksek sayısına, 108 milyona ulaştı. Uluslararası kâr amacı gütmeyen Themed Entertainment Association (TEA) ve mühendislik firması AECOM’un iş birliğiyle hazırlanan yıllık rapora göre dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi de Pekin’deki Çin Ulusal Müzesi oldu.

Louvre terörden etkilendi

Daha önceki raporlardan farklı olarak 2016 yılında, bilim ve doğa müzelerini de inceleyen çalışma dünyanın 20 en popüler müzesini de yayımladı. 2015 yılında yaşanan Paris Katliamı’na rağmen dünyanın en popüler müzesi unvanının sahibi olan Louvre, o yılın sonunda yaşanan terör olaylarının  sonuçlarını 2016’da hissetmeye başladı ve geçtiğimiz yıl zirvedeki yerini Çin Ulusal Müzesi’ne kaptırırken, listede Washington’daki National Air and Space Museum’un (Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi) ardından üçüncü olabildi.

Ziyaretçi sayısında yüzde 15 civarında azalma görülen Louvre’u 2016’da 7 milyon 400 bin kişi ziyaret etti. Sanat severlerin en yoğun ilgiyi gösterdiği Ulusal Çin Müzesi ise 7 milyon 550 bin ziyaretçi ağırladı.

Louvre Abu Dabi kasımda açılıyor

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:19:19