Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Escobar’ın malikanesi sanatla 5 yıldızlı bir tatil köyüne dönüştü

Pablo Escobar, 90’larda doğanlar için bir dizi karakteri, ölümü ise Narcos spoiler’ı olsa da Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısının hikayesini geniş bir kitle manşetlerden takip ederek büyüdü. Nefret edeni kadar seveni de bulunan sıra dışı suç liderinin yolunu çağdaş sanatla kesiştirense Tulum’daki malikanesi Casa Malca. Escobar’ın 1993’teki ölümünün sonrasında atıl kalan malikanesi New York’lu galerici Lio Malca tarafından restore edildi ve butik otele çevrildi.

KAWS ve Basquiat gibi imzaların aralarında yer aldığı Malca’nın kişisel koleksiyonu ile bir çağdaş sanat alanına dönen evde 24 oda var. İran halı ve kilimleri, yerleri süpüren perdeler ve cilalı beton zemin ise dekorasyonu tamamlayan diğer unsurlar. Tesisin içinde gizli bir sauna ve yüzme havuzu da bulunuyor.

5 yıllık bir proje

Malca 2003’te yeniden keşfedilen mekanın dönüşümü için 5 yıldır çalışıyordu. Eğer mekanı gidip yerinde keşfetmek istiyorsanız, adres: CASA MALCA
 Km 9.5 Carretera Tulum, Boca Paila
,nTulum 77780, Meksika

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-16 03:35:45