Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Frank Ocean’ın Beats 1 blondedRadio programı için tasarlanan albüm kapağı esinlenme mi, çalıntı mı?

ArtNet’in haberine göre, müzisyen Jesse Osborne-Lanthier, Twitter hesabından Ocean’ı sanat intihaliyle suçladı. Olay bir Twitter kullanıcısının Frank Ocean‘ın BlondedRadio için kullandığı posterin, Alman müzisyenler Jesse Osborne-Lanthier ve Grisha Lichtenbreger’in CSLM müzik projeleri için kullandığı posterle aynı olduğunu iddia etmesiyle başladı. Lanthier sosyal medyasında bu iki kapağı yan yana paylaştı.

Lanthier, ”Frank Ocean, Grisha Lichtenbreger’in geçen yıl Cosmo Rythmatic’de çıkan kapak tasarımını çalmış” notuyla Twitter hesabında paylaştı.

Her iki tasarımda da beyaz sayfanın üzerinde dağınık halde bulunan yazılar ve köşesinde bir fotoğraf bulunuyor. Ocean ise bu konudaki sessizliğini korumaya devam ediyor.

Frank Ocean, “Lens” parçasının kapağı (sağda), Kerry James Marshall’ın A Portrait of the Artist As a Shadow of His Former Self’i (1980)

“Lens”in kapağı da tartışmalı

İntihal tartışmaları Ocean’ın Nisan’da yayınlanan ”Lens’‘ adlı parçasının kapağı için de devam ediyor. Ocean’ın bu single’ının kapağı Kerry James Marshall’ın A Portrait of the Artist As a Shadow of His Former Self (1980),  adlı eserinden çokça etkilenmişe benziyor… Soldaki resimde olduğu gibi, single’ın kapağında da dişi eksik, sırıtan, siyahi bir adamın silüetini görüyoruz.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:37:26