Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

GTZ Sanat Etkinliği ülkemizin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmak ve gelecek hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılından bu yana düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi bünyesinde bu yıl ilk kez gerçekleşiyor. Resimden heykele çağdaş sanatın farklı disiplinlerinden eserlerin sanatseverlerle buluşacağı etkinlikle genç sanatçıların yaratıcı düşünce ve üretimleri sergilenerek genç sanatın tanıtılması, yaygınlaşması ve desteklenmesi hedefleniyor.

Son başvuru tarihi: 1 Mayıs

Resim, heykel, video, fotoğraf, yerleştirme, yeni medyaya ait eserleri olan eser sahipleri sergi katılım başvurularını dijital ortamda, www.gencturkiyezirvesi.org adresinde bulunan başvuru formu aracılığı ile yapılabiliyor.

Etkinliğin seçici kurulunda yer alan Merkur Galeri Kurucusu Sabiha Kurtulmuş, artSümer’in Kurucusu Aslı Sümer, Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten ve VARYAP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdinç Varlıbaş tarafından herhangi bir odak konu veya konsepte bağlı kalmadan seçilecek olan eserler 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonu’nda sergilenecek.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 17:45:54