Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

GÖRME BİÇİMLERİ SERGİSİ BRÜKSEL’DE

Arter’de 2 Haziran-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında izleyiciyle buluşan “Görme Biçimleri” sergisi Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Boghossian Vakfı’nın merkezi Villa Empain’de sergileniyor. Küratörlüğünü Sam Bardaouil ve Till Fellrath’ın yaptığı “Görme Biçimleri” 22 Eylül’de açıldı ve 18 Şubat 2018’e kadar ziyaret edilebilecek.

Villa Empain

1992 yılında Robert, Jean ve Albert Boghossian tarafından kurulan Boghossian Vakfı, kalkınma ve eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf faaliyetlerin, 2010 yılından bu yana Brüksel’deki Art Deco mimari mirasının mücevheri olarak tanımlanan Villa Empain adlı yapıda sürdürüyor. Villa Empain, yıl boyunca sergi, konser, konferans, dans gösterileri, çocuklar için atölye çalışmaları, sanatçı buluşmaları, rehberli geziler, sempozyumlar, film gösterimleri, performanslar ve yoga derslerinden oluşan zengin bir programa ev sahipliği yapıyor.

Villa Empain

27 sanatçıdan 70 yapıt

Arter tarafından sipariş edilmiş ve gerçekleştirilmiş olan “Görme Biçimleri” sergisi küratörleri tarafından Villa Empain için uyarlandı. Serginin Brüksel ayağı 27 sanatçının resim, heykel ve fotoğraftan ses, film ve yerleştirmeye uzanan 70 yapıtını bir araya getiriyor. Sergideki yapıtların büyük kısmı taşımakta oldukları sanat tarihsel referansların eleştirisini de sunuyor ve çoğunlukla içinde sunuldukları siyaset yüklü bağlamların altını çiziyorlar.

Sanatçılar: Ghada Amer, Chris Bond, Frédéric Borgella, Thierry Bosquet, James Casebere, David Claerbout, Jojakim Cortis & Adrian Sonderegger, Salvador Dali, Hans-Peter Feldmann, Mona Hatoum, Jeppe Hein, Paul ve Marlene Kos, Alicja Kwade, Gustav Metzger, Herman Moll, Shana Moulton, Vik Muniz, Grayson Perry, Walid Raad, Fred Sandback, Hassan Sharif, Cindy Sherman, Markus Schinwald, Kim Tschang-Yeul, James Turrell, Kara Walker ve James Webb.

İLGİLİ HABER:

Dünyayı algılayışımızı yeniden şekillendirebilir miyiz?

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 17:49:46