Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

“Benim vampirim kana susamış bir canavar değildir. Aksine, çocukların korkularını yenmelerine yardımcı olabilecek kendi korkuları ve zayıf yanları da olan sevgi dolu küçük bir vampirdir.”

Angela Sommer-Bodenburg’un Küçük Vampir dizisinden üç kitap Küçük Vampir 1, Küçük Vampir 2 (Küçük Vampir Taşınıyor) ve Küçük Vampir Film Kitabı hep kitap aracılığıyla çocuk okurlarıyla buluşuyor…

Küçük Vampir dizisinde toplam 20 kitap var. Dizinin ilk kitabı Küçük Vampir 1’de 150 yıllık vampir Rüdiger ile 9 yaşındaki Anton’un ilk kez karşılaşmaları ve nasıl dostluk kurdukları anlatılıyor. Vampir hikâyelerine meraklı Anton karşısında gerçek bir vampir olan Rüdiger’i bulunca başta çok korkuyor ancak kısa bir zamanda korku yerini hayatını renklendiren maceralara bırakıyor.

Küçük Vampir 2 (Küçük Vampir Taşınıyor) ise temelleri ilk kitapta atılan dostluğun bazı zorluklara rağmen nasıl pekiştiğini anlatıyor. Aileden saklanması gereken durumlar, yasaklarla nasıl baş ettiklerini konu alıyor.

Küçük Vampir Film Kitabı ise Rüdiger’in 300. kez kutladığı 13. yaş günü partisinde toplanan vampirlerin başlarına gelen felaket karşısında Anton’la yaptıkları macera dolu işbirliği üzerine kurulu.

Filmi de geliyor

Ayrıca Angela Sommer-Bodenburg ve Nicholas Waller’ın yazdığı kitabın animasyon filmi ekim ayı sonunda izleyiciyle buluşacak.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:48:22