Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Dünyanın en önemli çocuk klasiklerinden biri olan Carlo Collodi’nin ilk kez 1883 yılında yayımlanan unutulmaz eseri Pinokyo, ödüllü İtalyan çizer Manuela Adreani’nin illüstrasyonlarıyla yeniden karşımızda.

Zamansız bir klasik haline gelen Pinokyo‘yu bütün sürprizleri, karakterleri ve serüveniyle daha önce karşılaşmadığınız görselleri ile birlikte okumaya ne dersiniz?

Yine bir klasik… Grimm Kardeşler’in Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’i, Manuela Adreani’nin illüstrasyonlarıyla renkleniyor ve masalın cazibesi daha da artıyor.

Çocuklar için olmazsa olmaz birer klasik haline gelmiş, Pamuk Prenses ve Pinokyo’nun yeni halleri Pena Yayınları etiketiyle çocuk okurlarını bekliyor.

Anti-kahramanlar ve Anti-prensesler

Klasik kahramanlar olur da anti-kahramanlı anti-prensesli çocuk kitapları olmaz mı?

Nota Bene Yayınları’ndan çıkan “anti-serisi” hem çocuğunuza hem de size göre… Çocuğunuzla kavramlar ve olaylar üzerinden sohbet etmeniz için fırsat sunuyor.

Frida Kahlo, Violeta Parra, Türkan Saylan anti-prenses serisinden.

Yayınevi diyor ki:

“Biz bir maceraya atılıyoruz. Bu maceranın temelinde tarihteki büyük kadınları daha yakından tanımak yatıyor. Cinsiyetçi dayatmalara karşı mücadelede bireysel ve toplumsal kurtuluş tavrı sergilemiş kadınları ele alan bir seri hayal ettik ve bu serinin adını Anti-Prenses Serisi koyduk. Çünkü çocuk dünyasına sunulan prenseslerin sürekli olarak beyaz atlı prensler tarafından kurtarılmayı bekleyen, iradesiz, sahte prensesler olduğunu ve gerçek hayatı yansıtmadığını düşünüyorduk. Ve bu seriye onlardan bekleneni yapmakla yetinmeyen, mücadelesini hep bir adım daha ileriye taşıyan kadınlardan başlamaya karar verdik.”

Che Guevara, Julio Cortázar, Eduardo Galeano ve Aziz Nesin ise anti-kahraman serisindeki kitaplar.

Peki ya, kahraman olmak için sihirli güçler mi gerekir? Güçlü olmak için kaslı kollar, sihirli bir kıyafet ya da maske şart mıdır?

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 12:56:15