Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

No LaB‘in organizasyonu ile bu yıl ikincisi gerçekleşecek “Made in Türkiye“* açıldı. Türkiye sokak kültüründen örnekleri bir araya getiren sergi kapsamında, Öney Mimarlık işbirliği ile tasarlanan “Paydosenstalasyonu da yer alıyor.

“Made in Türkiye” sanatçılarla Türkiye kültürünü buluşturmayı hedefliyor. Gittikçe yok olan zanaatkarlığı yeniden canlandırarak Türkiye’ye ve dünyaya sunmak isteyen organizasyonun temel amacı, Batı kültürünü model almak yerine bu topraklardan dünya kültürüne katkıda bulunmak.

Sergideki her parça satışta

Heykelden mobilyaya, duvar kağıtlarından seramik objelere her çeşitten sanat eserini bünyesinde barındıran sergideki her parça satışta. Temalı yemeklerden müzik dinletilerine, atölye çalışmalarından konuşmalara kadar birçok etkinlik de Hasköy İplik Fabrikası’nda sergi boyunca sürecek.

Öney Mimarlık tarafından tasarlanan serginin avlu alanındaki “Paydos” enstalasyonu ise sokak kültürünün vazgeçilmezlerinden olan inşaat iskelelerine yeni kullanımlar kazandırıyor. İskeleleri interaktif sosyalleşme alanı mekan algısını değiştirerek sunuyor.

*Made in Türkiye 15 Haziran’a kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda gezilebilir.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-16 03:24:59