Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Ikea’nın mülteciler için tasarladığı kurmaya hazır demonte sığınak, David Bowie’nin son albüm kapağının da aralarında bulunduğu adayları yenerek tasarım alanının prestijli ödüllerinden Beazley’nin sahibi oldu.

İsveçli mobilya devi montaja hazır sığınak projesini Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu (UNHCR) ile ortaklaşa gerçekleşti. Yılın (2016) en iyi mimari tasarımı ödülünü kazanan projenin rakipleri arasında Londra’nın yeni seyir terası Tate Modern Switch House da bulunuyordu.

Kar amacı gütmeyen Ikea tasarımı mülteci evleri fikri firma ve Birleşmiş Milletler mülteci ajansının 2015’te güçlerini birleştirerek oluşturduğu Daha İyi Sığınak Programı’nın bir parçası. Program dahilinde 10 bin sığınak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Beazley nedir?

Beazley Tasarım Ödülleri dünyanın her yerinden heyecan verici ve orijinal tasarım adaylarının altı kategoride değerlendirildiği bir yarışma. Bu kategoriler: Mimari, dijital, moda, grafik, ürün ve ulaşım.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-16 03:30:01