Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Daniele Barresi’nin avokado üzerine oyduğu şekillerle başlattığı trend sosyal medya platformunda yeni bir çılgınlık başlattı.

Sanatın mecrasının ve sınırlarının olmadığını söylerken çoğumuzun aklına bir sanat objesi olarak tropik bir meyve gelmez. Fakat Y neslinin çılgınca tükettiği “sağlıklı” avokado artan talep üzerine daha da pahalanırken bir yandan da bir sanat mecrasına dönüştü.

Avokado sanatı için yaratıcılığını ve sivri bıçak uçlarını kullananların başında gelen Daniele Barresi usta bir oyma sanatçısı. Meyvenin yumuşak dokusu 26 yaşındaki sanatçı için ilham kaynağı olmuş. Zaten 7 yaşından bu yana da meyveleri oyuyor… Bored Panda’daki sayfasında bıçakla avokadoya dokunduğu anda sihrin başladığını ve desenlerin kendi kendini yarattığını söylüyor. Brokoli ve karpuz konusunda da bir o kadar maharetli olan Barresi meyve ve sebze oymacılığında iki kez dünya şampiyonu olmuş.

Melon #photoshoot 😍 It's coming 😍❤️🎊 Carving Designer @danielebarresi_artist

A post shared by Daniele Barresi (@danielebarresi_artist) on

Barresi çılgınlıkta yalnız değil

Avokado çılgınlığına katılanlar arasında ise meyveyi yıldız şeklinde kesenlerden kalp şeklinde doğrayanlara ve üstünü rengarenk yenebilir malzemelerle süsleyenlere kadar geniş bir obsesyona rastlamak mümkün. Avokado sanatını merak edenler için akımın öncü çalışmalarını sizin için seçtik.

Avocado art baby! 😍😍😍😍 by @gakugakugakugakugaku1 #theavocadoshow #amsterdam #avocadolovers

A post shared by The Avocado Show 🥑 (@theavocadoshow) on

No smashed avo here! 😂🥑😘 We all love this green god of a fruit because this whole food is particularly incredibly wholesome! Here's natures real Food Label: ⠀ ⠀ 🥑 2g fibre⠀ 🥑 60mg Folate⠀ 🥑 10g Vit. C⠀ 🥑 1mg Vit. E⠀ ⠀ We know they're expensive but they are my go to "fast food", especially for my mini toddler when I'm stuck for lunches and snacks! It also creates a healthy desert magic with cacao to make choc mousse 😋hmm I gotta make that again! And I've recently seen it replace coffee cups 🤔 How do you eat your Avos?? ⠀ #repost 📷@papayasnaturalfoods ⠀ •⠀ •⠀ •⠀ #avocado #breakfastinspo #creative #naturesfood #wholefoods #delicious #foodlabels #greenpower #fastfood #jbt #healthyfats #novitaminpillsneeded #foodismedicine #avocadoart #avocadotoast #eatwelllivewell #fitfood

A post shared by Shannon Barbone (@mama_knows_zest) on

Because #avocadoart is a thing now… pic via @thedelicious

A post shared by Papermill (@papermillmedia) on

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:26:06