Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

“iyi bir komşu” dünya sokaklarında

15. İstanbul Bienali’nin “iyi bir komşu” teması çerçevesinde hazırladığı billboardlar dünyaya yayılmaya başladı. “iyi bir komşu” konseptinin ilk soru ve fotoğrafları son olarak Ljubljana sokaklarında yer aldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Holding sponsorluğunda 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen 15. İstanbul Bienali’nin bu yılki küratörleri sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset, temasının ise “iyi bir komşu” olduğunu duyurmuştuk. Bu kapsamda ev ve mahalle kavramlarının tüm dünyada nasıl bir değişim geçirmekte olduğunu da ele alacak olan bienal, Şubat ayından itibaren, “iyi bir komşu”ya dair sorularını Manchester’dan Sydney’e, Havana’dan Delhi’ye dünyanın birçok farklı kentinde billboard’lar aracılığıyla tartışmaya açmaya başladı. Projenin son durağı ise 32. Grafik Sanatlar Bienali’yle yapılan işbirliği çerçevesinde Slovence hazırlanmış “iyi bir komşu” sorularının sergilendiği Slovenya’nın başkenti Ljubljana oldu. “iyi bir komşu” temalı billboardlar kentin pek çok farklı noktasında sergilenmeye başladı.

Dünyayı dolaşan sorular

2017 yılının sonuna kadar Havana’dan Sidney’e dünyanın pek çok farklı kentinde devam edecek billboard projesiyle, sanatçı Lukas Wassmann’ın beklenmedik karşılaşmaları yakaladığı fotoğraf işleri, “İyi bir komşu korkmadığınız bir yabancı mıdır?” veya “İyi bir komşu sizinle aynı gazeteyi mi okur?” gibi sorularla eşleşecek.

Proje kapsamında billboardların sergileneceği şehirler arasında Moskova, Sydney, Milano ve Ljubljana’nın yanı sıra İrlanda’nın Limerick, Kuzey İrlanda’nın Armagh, Ballynahinch, Belfast, Downpatrick ve Newry kentleri de yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER

15. İstanbul Bienali’nin mekânları açıklandı

15. İstanbul Bienali’nin küratörleri Elmgreen & Dragset oldu

İyi bir komşu 15. İstanbul Bienali’nin konusu mudur?

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:41:45