Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Konteynerden yapılma bir ev içinde yaşamak pek çoğumuzu mutlu etmeyebilir ancak mimar James Whitaker’ın tasarımı bu önyargıyı kolaylıkla kırabilecek güçte. Kaliforniya çölündeki kayalıklarda gerçekleşmesi planlanan ev gerekli izinler alınırsa bu render’lı fotoğraflardaki gibi görünecek.

Londralı tasarımcının aslında Almanya’da bir ofis binası için tasarladığı ancak asla hayata geçmeyen yapıda Los Angeles’ta yaşayan bir film prodüktörü ve eşi yaşayacak. Los Angeles merkezinden 3 saat uzaklığındaki Joshua Tree National Park içinde yer alan 36 hektarlık alanda gerçekleşecek inşaat, önümüzdeki yıl başlayacak.

Elektriğini kendi üretecek

Sel sularıyla şekillenmiş eğimli bir kayalık alana yerleştirilecek ev film yapımcısı ve eşinin şehir hayatından kaçmak için kullanacağı bir sığınak olarak hizmet edecek. 200 metrekarelik yapı beton kolonlarla zemine bağlanacak ve her açıdan doğa manzarasını görebilecek.

Kristal formunu andıran evin içinde de dışında da beyaz renk hakim olacak. Güneşin bolca ısıttığı bir alan olduğu için de elektriğini güneş panelleriyle kendisi üretecek.


(Deezen)

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:52:58