Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Pelmuş ve Pirici’nin, seçili modern sanat eserlerini fiziki olarak canlandırmaya dayalı performatif işi Modern Sanat Kamu Koleksiyonu Tek ve Çok sergisi bağlamında 13 Ekim’den 6 Kasım’a SALT Galata’da. 

Manuel Pelmuş ve Alexandra Pirici’nin seçili modern sanat eserlerini beden hareketleri ve anlatımlarla canlandırmaya dayalı olan performansı SALT Galata’da Mustafa Karadağ, Buyan Yağmur Memişoğulları ve Müge Olacak tarafından Türkçe olarak gerçekleştirilecek.

Performans, maddi olmayan üretimler ve bunların ekonomisine ilişkin soruları irdelemeyi amaçlıyor. Ayrıca, tarih yazımına yön veren müzelerin geleneksel açıdan köşe taşı addedilen kalıcı koleksiyonlarının olması ya da olmamasının ne anlama geldiğini sorguluyor.

Van Abbemuseum’un (Eindhoven, Hollanda) Confessions of the Imperfect, 1848 – 1989 – Today [Kusursuzluk İtirafları, 1848 – 1989 – Bugün] adlı sergisi için üretilen Modern Sanat Kamu Koleksiyonu, SALT’ın da üyesi olduğu L’internationale müze konfederasyonunun karşılıklı ödünç anlaşması çerçevesinde ve Tek ve Çok sergisi bağlamında sunuluyor.

 

Modern Sanat Kamu Koleksiyonu

13 Ekim-6 Kasım 

Çarşamba-Cumartesi  16:00-19:00

Pazar  15:00-18:00

SALT Galata

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:33:43