Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Mapplethorpe: Fotoğrafa Bak! (Mapplethorpe: Look at the Pictures) Dünya AIDS Günü’ne özel Buradayım! başlıklı  film programı kapsamında 1 ve 3 Aralık tarihlerinde Pera Müzesi Oditoryumu’nda gösterilecek.

Amerikalı sanatçı Robert Mapplethorpe’la ilgili çekilen ilk kapsamlı ve uzun metrajlı yapım. Belgesel, tartışmalı Amerikalı sanatçı Robert Mapplethorpe’un fotoğraflarından daha çok yaşamına odaklanıyor. 1989’da AIDS nedeniyle ölen fotoğrafçı, ailesinin, arkadaşlarının ve sevgililerinin paylaştığı mahrem bilgilerin bile ötesine geçen samimi itiraflarda bulunuyor. Bunlar da daha önce duyulmamış bir dizi söyleşinin yeniden keşfedilmesiyle ilk kez gün ışığına çıkıyor. Film hala süren bir kültür savaşını başlatmış cesur bir vizyonla, fotoğrafı çağdaş sanata dönüştüren bir sanatçının portresine tanıklık ediyor.

Şoklara bağışıklık kazanmış bir çağda Mapplethorpe’un imgelerinin hala kaşların kalkmasına yol açması farkını ortaya koymaya yetiyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Fenton Bailey, Randy Barbato

Oyuncular: Nancy Rooney, Harry Mapplethorpe, George Stack, Robert Mapplethorpe

ABD, Almanya, 2016, 108′, renkli, siyah-beyaz 

İngilizce; Türkçe altyazılı 

 

1 Aralık Cuma, 19:00 

3 Aralık Pazar, 16:00 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:17:21