Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Astrolojinin en popüler konusuna anlam katabilecek miyiz acaba ?

Merkür Yay Burcu‘nda geri gidince konu her zaman adalet, anlam arayışı ve yükselmek, genişlemekle ilgili olacaktır. Bunların hepsiyle ilgili kendi içinizde ve dış dünyada eş zamanlı olan yeni olaylar yaşarsınız veya kendi içinizde bu dış olaylara yeni anlamlar yüklersiniz. Konu seçkincilikle, elitizmle ve yabancı kültürlerle ilgili olabilir ama her zaman arkasında ilahi adaleti bulmak, ümit etmek ve buna ilişkin kendi içinizde yeni umutlar ve disiplinler keşfetmekle ilgili olur. Din ve felsefe burada işin içine karışır, bilinciniz fark etmese bile kendinizi bu gibi konuların yargısında veya yargılayıcısı konumunda bulursunuz. Yani büyük ihtimalle oldukça fazla dünyevi ve buyurgan olmanız, ya da böyle hissetmeniz söz konusu. Oysa Merkür geri giderken tek yapmanız gereken eski halinizin tam tersi olan dünyaya bir göz atmaktır. Çünkü esas sorulması gerekenler hızdan dolayı büyük ihtimalle atlanmış veya hak ettikleri ilgiyi görmemişlerdir. Şimdi bu geri gidiş eski tutumunuzu yeniden değerlendirmenizi hatırlatır. Bir çeşit içe dönme terimi bu yüzden dile getirilir. Ama eğer zaten siz son zamanlarda fazlasıyla iç dünyanızda yaşadıysanız, o zaman şimdi, dış dünyada ürünler verme ve sosyalleşme zamanı da olabilir sizin için. Yani bir anlamda öyle ya da böyle kendinizi merkeze almalısınız. Her şeyin politikleştiği ülkemizde özellikle bunu sık sık hatırlamanız gerekiyor.

18 Aralık’ta yeni ay

Anlam arayışı herkesin kendisine göre şekillendirdiği doğrulardan çoğalır; çünkü temeli hayat tecrübesidir. İşte şimdi tam da bu kaynakları yeniden değerlendirme zamanı geldi. Çünkü 18 Aralık’taki yeni ayda büyük ihtimalle kendiniz için uzun, upuzun sürecek olan yeni bir taahhüte gireceksiniz. Bunu fark etmeniz 26 Aralık veya 10 Ocak 2018‘i bulabilir. Tam bu önemli ve ümitli başlangıçtan önce Merkür’ün geri gidişini, bir son durak değerlendirmesi olarak yorumluyorum.

Bu yüzden bu son aylar yaşadıklarınız ve onlara verdiğiniz anlam fazlasıyla önemli. En azından geriye dönüp, 18 Kasım yeni ayını ve Ağustos ayındaki Güneş tutulmasını bir daha okumanızı öneririm. Bu önümüzdeki 20 gün içinde kendinizi ve başkalarını yargılamadan hoşgörüyle ulaşabileceğiniz bir anlam hedefi var mı? Varsa ona tüm ellerinizle sarılmanızı ve gelecek yılın hedefi yapmanızı öneririm. Dış dünyadan çok daha önemli olan kendi hayatınızı merkeze alarak bu maceraya atılmanızı ama mutlaka adımları yavaştan almanızı öneririm. Kendiniz için yüksek ve ulaşılmaz olanı ancak bu şekilde, her seferinde bir adım atarak gerçek dünyaya indirebilir ve herkes için faydalı bir hale getirebilirsiniz. Başka türlü kısa vadede, bu içinde bulunduğumuz bulmacadan çıkış bulabilmek pek mümkün gözükmüyor. Tabii bu sözüm hayatı bir macera bulmacası olarak görenler için. Diğerleri zaten bulmacayı çoktan çözdüklerini veya bildiklerini düşünüyor olabilirler. Onlara hiçbir sözüm olamaz.

Aralık ve Ocak’ta yüzleşme

Bu iki zümrenin şimdi hayatta karşı karşıya gelmesi büyük bir ihtimalle bu ayın önemli bir konusu olacak. Yani hayata adalet dağıtmakla yükümlü olanlar (otorite ve düzenin başında olanlar) ile sıradan hayatını yaşamakta olan ölümlüler. Bu iki zümre Aralık ayı içinde ve hatta Ocak ayında sürekli olarak adalet arayışında ve sorgusunda yüz yüze gelebilirler.

Aynı karşı karşıya geliş, dış dünyada olduğu gibi iç dünyanızda da olacak. Kendi içinizdeki ahlak ve anlam arayışıyla bunu uygulamaya alan egonuz ve karar merciniz içsel olarak bir çatışmada kalabilir. Hangisini seçmeye gönüllü olduğunuz sizin gerçek kimliğinizi bulma yolculuğunuzu da belirleyecektir. Kendinize kulak vermenizi ve bunu özellikle Merkür geri giderken yapmanızı öneririm. Bu her ne anlama geliyorsa sizin için, onu takip edin, geri alın, bir daha yapın. O hep yapmak istediğiniz düzeltmeyi veya geriye sayımı şimdi yapın. Ama önce kendinize itiraf edin, sonra adım atın. Zaten belki kendinize olan itirafla her şeyi değiştirmiş olabilirsiniz. Gerçekleri dışarıda değil kendi içinizde arayın. Merkür’ün Yay Burcu’nda geri gitmesinin özet anlamı budur.   

 

İLGİLİ HABERLER

Derinlere çağlayan bir çağrı: 18 Kasım 2017 Yeni Ay

Risk al, içine dal ve hakkını ver!

  

  

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 12:50:57