Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Resimli kitaplara verilen en önemli ödüllerden olan Caldecott Ödülü ve New York Times En İyi Resimli Kitap Ödülü dahil birçok ödülün sahibi olan Peter Brown, Türkçeye çevrilen iki yeni kitabıyla Türkiye’deki çocuk okurlarla buluşuyor. Yazar ve çizer Brown’ın Arkadaşım Olacaksın ve Öğretmenim Bir Canavar! adını taşıyan kitapları, Hep Kitap etiketiyle 13 Ocak’tan itibaren raflardaki yerini alıyor.

Bugüne kadar New York Times çok satanlar listesinde beş kez yer alan Peter Brown yazıp resimlerini çizdiği kitapları Türkçeye çeviren isim ise Çeviri Derneği’nin 2014 Onur Ödülü’ne layık görülen, Harry Potter kitaplarının da çevirmeni olarak tanınan Sevin Okyay.

kitaplar_brown

İKİ RESİMLİ KİTAP

Arkadaşım Olacaksın’da; güne büyük bir heyecanla başlayan, ilerleyen saatlerde yeni bir arkadaş bulacağından fazlasıyla emin Lucy’nin hikâyesi anlatılıyor. Lucy, arkadaş edinmek, kendini sevdirmek için olağanüstü çaba sarf etse de aradığını bulamaz. Tam vazgeçmek üzereyken beklenmedik bir olay her şeyi değiştirir.

Öğretmenim Bir Canavar’da ise Bobby, dünyadaki en kötü öğretmenin kendi öğretmeni olduğunu düşünür. Sınıfta kâğıttan bir uçak uçurmaya kalktığında öğretmeni bağırıp çağırarak hevesini kursağında bırakır. Derken bir tatil gününde güzel vakit geçirmek için parka giden Bobby, öğretmeniyle karşılaşır. Görünüşe aldanmamak gerektiğini de böylece öğrenir.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:40:35