Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.
Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı, insan hakları aktivisti, iş insanı Osman Kavala 104 gündür tutuklu. Sanatçı dostları, Kavala için Tütün Deposu‘nda vardiyalı bir sanat atölyesi başlattı. 150’ye yakın sanatçı 9 Şubat 2018 saat 16:00’dan beri dörder kişilik ve iki saatlik vardiyalarla birlikte üretip birlikte vakit geçiriyorlar.

İçerisi Osman Kavala’nın bulunduğu gibi bir cezaevi görünümünde. Aralıksız devam eden Osman Kavala İçin Vardiyalı Açık Atölye şimdiden üç günü devirdi. Her vardiya mekanı, ortaya çıkan anonim işleri, süreçleri ve eylemleri kendilerinden sonra gelenlere teslim ediyor. Vardiyanın son günü ama atölye gidip üretim yapmak ve gezmek isteyen herkese 16 Şubat Cuma gününe kadar 11:00-19:00 saatleri arasında açık.

 

Atölyeye katılan isimler arasında ressam Eda Gecikmez ve güncel sanatçı Gül Kozacıoğlu gibi isimler yer alıyor.

Osman Kavala, 18 Ekim 2017 akşamı Antep’te Goethe Enstitüsü ile birlikte gerçekleştirilmesi planlanan bir projenin toplantısından döndüğü sırada İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınmış, 1 Kasım 2017’de tutuklanmıştı. İki haftalık gözaltı süresince Kavala’nın serbest bırakılması için aralarında İletişim yayınları, Tarih Vakfı, Yurttaşlık Derneği’nin de aralarında olduğu pek çok kurum, sivil toplum örgütü basın metni yayımlamıştı.

 

İLGİLİ HABERLER

OSTERMEIER: “Türkiye’de keyfi olarak tutuklanmaktan korkuyoruz”

Çağdaş Sanat Yemek Yapmaya Benzer

 

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 13:07:00