Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Kanye West’ten, Sigur Rós’a birçok müzisyen, Ai Weiwei, Ryan McGinley gibi sanatçılarla albüm kapağı tasarımları için çalıştı daha önce ilkini yayınladığımız galeri, ikinci bölümüyle karşınızda.

Ai Weiwei, İsviçreli Jazz grubu, Day and Taxi için kapak tasarımı

Taschen basımı Francesco Spampinato tarafından yazılan, “Art Record Covers” adlı kitap  sanatçıların albüm kapaklarını nasıl adeta bir tuval olarak kullandıklarını gösteriyor.

Metahaven, Holly Herndon için albüm kapağı tasarımı

Hollandalı sanatçı ve tasarımcı Metahaven, Kaliforniyalı müzisyen Holly Herndon için bu çağdaş kapak tasarımını yarattı.

Ryan McGinley, Sigur Rós albüm kapağı

Fotoğrafçı Ryan McGinley doğada çektiği gizemli ve estetik, çıplak fotoğraflarıyla tanınıyor, Highway adlı fotoğrafı da İzlandalı grup Sigur Rós tarafından albüm kapağı olarak kullanıldı. Daha sonra McGinley, Sigur Ros’un bir müzik videosuna yönetmenlik yaptı.

Takashi Murakami, Kanye West albüm kapağı tasarımı

Manga’dan etkilenmiş, renkli tarzıyla, Japon sanatçı Takashi Murakami,  Kanye West’in üçüncü albümü  Graduation’ın parlak ve fütürist tarzıyla eşleştirdiği kapak tasarımı.

İLGİLİ HABER

“Sanat işi” albüm kapakları

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-16 03:26:34