Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Ella Fitzgerald, adından anlaşılacağı üzere sanatçı bir aileden geliyor. Belki de o yüzden sahibinin çalışmaları üzerine de fikir beyan eden bir golden retriever. Bir sanat eseri nasıl değerlendirilir, ne mesafeden bakılır, resmi dikkatli bir şekilde incelemek gerekir mi yoksa sadece içgüdülerle mi bakılmalı gibi soruları bir yana itip sanat eleştirisinin ve eleştirmenliğinin kurallarını yeniden yazıyor.

Boston’lı ressam Julia Powell, köpeği 7 haftalıkken sahiplenmiş. Bir gün resimlerinden birini dikkatle inceleyen Ella’yı fark edince telefonuna kaydedip Instagram hesabında paylaşmış. Anlattığına göre, bu durum ikişer dakikalık zaman dilimlerinde günde dört beş defa tekrar etmeye başlamış.

Fark edildiğinde konstantrasyonunu bozan sahibine sitemkarca bakan Ella, günün geri kalanında ise köpek rutinlerine geri dönüyor. Powell, onun sanat eserlerine bakarken gözbebeklerinin büyüdüğünü, bir sanat eleştirmeni gibi iyi bir eser karşısında büyülendiğini söylüyor.

İnternet fenomeni olma yolunda

Ella’nın Instagram’e yüklenen videosu şimdiden 10 binden fazla görüntülenmeye ve 200 civarında yoruma ulaştı. Resimlere baktığı fotoğraflarsa Boston Magazine, Mashable ve Creators gibi sitelerde yer almaya başladı.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-16 03:10:02