Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Emlak devi, emekli TV yıldızı yeni ABD başkanı Donald Trump’ın 2005 yılındaki bir çizimi açık artırmada 29 bin 184 dolara alıcı buldu.

Donald Trump’ın Manhattan silüetini çizdiği parça 9 bin dolar açılışla müzayedeye çıktı. Los Angeles merkezli Nate D. Sanders Auctions’ın satışa çıkardığı çizimde merkezde Trump Tower yer aldığı gibi altında da sanatçının altın yaldızlı kalemle attığı imzası yer alıyor.

Sıkıcı bir iş toplantısında asla bitmeyeceğini düşündüğü bir kpnuşmayı dinleyen bir çalışanın karalamasına benzeyen çalışmada süsleme ve pencere gibi detaylara bile yer verilmemiş. Ama ressama hakkını teslim etmek gerekirse dikkatli gözler Manhattan‘daki Empire State ve Chrysler binalarını çizmeyi denediğini de görebilir.

Hayır işi için çizmiş

Çizimin ne zaman ve ne amaçla ortaya çıktığını merak edenler içinse bunun bir hayır işi olduğunu hatırlatmakta fayda var. 2005’te Trump’tan John McCain, Charlize Theron gibi ünlülerle birlikte zarflar tasarlaması önerilmiş. Bu zarflar da eBay’de geliri hayır kurumlarına bağışlanmak üzere satılmış.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:42:02