Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Sabancı Vakfı’nın kurduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 8 Ağustos’ta Sabancı Üniversitesi’nde kampa girecek. Üç hafta sürecek eğitim ve provalarla genç müzisyenler, önce İstanbul ardından da Almanya, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’da verecekleri büyük konserler için hazırlanacaklar. Şef Cem Mansur yönetimindeki Orkestra, Türkiye’deki tüm konservatuarlardan sınavla seçilen 80 başarılı genç müzisyenlerden oluşuyor. Orkestrasının hazırlık kampı ise 25 Ağustos’ta sona erecek.

Kamp süresince genç müzisyenler şef Cem Mansur yönetiminde çeşitli eğitimlere katılacak ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı bünyesindeki Cerebral Palsy’li çocuklarla bir araya gelerek farkındalık çalışması yapacak. Farkındalık çalışması kapsamında; çocuklar gün boyu sürecek müzik deneyiminin ardından genç müzisyenlerle birlikte mini bir konser de verecek.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın bu yılki repertuvarı

Genç müzisyenlerin bu yılki repertuvarında; Alexander Borodin’den Orta Asya steplerinde, Richard Strauss’tan Don Juan Senfonik Şiir, Ali Ekber Çiçek ve Ali Özkan Manav’dan Haydar Haydar, Antonín Dvořák’tan Senfonik Çeşitlemelerin yanı sıra orkestranın eski üyesi ve Deutsches Sinfonie Orchester Berlin’in başkemancılarından Hande Küden’in solistliğini üstleneceği Çaykovski’nin Keman Konçertosu yer alıyor.

Avrupa Ulusal Gençlik Orkestraları Federasyonu’ndan (EFNYO) 2015 yılında aldığı tam üyelik statüsü, orkestranın genç müzisyenlerine, federasyona üye diğer orkestralar ile birlikte ortak projelere katılma, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde konser verme ve orkestralar arası değişim programlarından yararlanma gibi fırsatlar sunuyor. TUGFO, son iki yıldır faaliyetlerini Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı çatısı altında sürdürüyor.

2017 yılı turne programı

25 Ağustos, Cuma
Zorlu Performans Sanatları Merkezi(PSM) Konseri, İstanbul

28 Ağustos, Pazartesi
Young Euro Classic Festivali Konseri, Almanya

30 Ağustos, Çarşamba
Kromeriz Konseri, Çek Cumhuriyeti

31 Ağustos, Perşembe
Litomerice Konseri, Çek Cumhuriyeti

1 Eylül, Cuma
Prag Konseri, Çek Cumhuriyeti

3 Eylül, Pazar
Verona Konseri, İtalya

4 Eylül, Pazartesi
Venedik Konseri, İtalya

6 Eylül, Çarşamba
Imola Konseri, İtalya

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:43:03