Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Geri çekildiği söylenen Mustafa Özel’in resmi, bugün sabah itibariyle UPSD başkanı sanatçı Bedri Baykam‘ın devreye girmesiyle yerine asıldı.  Olay sırasında yurtdışında olan ve döner dönmez soluğu resminin standında alan sanatçı Mustafa Özel “Resmim şu anda eski yerinde, kimseye satılmadı. Zaten bir koleksiyonun parçası. Satılık da değildi” dedi.

Dün yaptıkları ziyarette rahatsız oldukları resimleri TÜYAP yönetimine güvenlik nedeniyle kaldırmalarını ifade eden polisler, UPSD başkanı Bedri Baykam tarafından resimlerin yerine konmasının ardından yine belirdi. Standın sorumlusu sanatçı Resul Aytemür  Sanatatak’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Polis ve TÜYAP katılımcılarında gergin bekleyiş. TÜYAP yetkililerinden hala açıklama yok.

“Yarın öbür gün saldırı olabilir”

“Dün gelip rahatsız olduklarını belirterek TÜYAP yönetiminden kaldırmalarını istedikleri resmi görünce tekrar fotoğraf çektiler. Sadece Mustafa Özel değil, Hüsnü Koldaş‘ın resminden de rahatsız olduklarını belirttiler. TÜYAP’ın bir günahı yok. Polislerin büyük baskısı var. “Yarın öbür gün saldırı olabilir” diye önlem aldıklarını söylüyorlar.”

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:56:29