Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

HBO, 22 Nisan’da ikinci sezonu başlayacak Westworld’ün yeni sezon tanıtımını Superbowl esnasında yayınladı. Heyecan verici fragmanda Dolores önderliğindeki ev sahipleri (hosts) evlerini geri almak için harekete geçiyor. Westworld’ün, konuklar için yapılan tanıtım filminin, ev sahiplerine uyarlanmış versiyonu gibi hissedilen fragmanın ana cümlesi: “Burası sahte bir dünya. Bu dünya ölmeyi hakkediyor.” 

Fragman her ne kadar tekdüze bir isyan hikayesi izleyeceğimiz izlemini yaratsa da Westworld’ün ilk sezonunu izleyenler, bunun olmayacağının farkında. Jonathan Nolan muhtemelen izleyenleri başka bir bulmacanın içine çekmeden önce son hazırlıklarını yapıyor. Bunun en büyük kanıtı izlediğimiz fragmanın bazı bölümlerinin ikinci sezonda yer almadığı bilgisi. Hollywood Reporter sayesinde ortaya çıkan bu bilgi ışığında, sadece fragman için çekilen bölümlerin hangisi olduğuna dair teoriler ortaya atıldı. Bu teorilerden en mantıklısı Maeve’in boğalar ile birlikte Delos’a girdiği sahne olarak gösteriliyor.

 

 

Henüz ev sahiplerinin tüm kontrolü ele geçirmediğinin bir diğer kanıtı da Abernathy’ye işkence edildiğini gördüğümüz sahnede saklı. Burada tam olarak kim olduğunu bilmediğimiz üç güvenlik görevlisi Abernathy’yi esir almaya çalışıyor. Muhtemelen Westworld’ün ikinci sezonunda ‘insanlar’, robotları kullanarak isyanı bastırmayı hedefleyecek.

Benim bu fragmanda en çok ilgimi çeken sahne ise Maeve’i karlar(?) içerisinde gördüğümüz sahne oldu. Westworld’de hiç kar yağdığını görmediğimizi varsayarsak, Maeve farklı bir dünyaya geçmiş olabilir. Bu dünya için de en iyi tahminim, ilk sezondan sonra oldukça heyecan yaratan samuray dünyası. Maeve, ayaklanma için gerekli desteği farklı dünyaları dolaşarak toplamaya çalışıyor olabilir. Eğer öyleyse bu durum Logan sahnesini de açıklıyor.

Birinci sezonda William’ın (namıdiğer siyah şapkalı adam) bir atın üzerinde çıplak olarak bıraktığı Logan’ı, ikinci sezon fragmanında şık bir ortamda görüyoruz. Logan etrafındaki tüm insanlar hareketsiz kalınca şaşkınlığını gizleyemiyor. Dikkatli bakmama rağmen Logan’ın yanındaki sarışın kadının kim olduğunu anlayamadığımı itiraf etmem gerekir ama kendisinin Dolores olduğunu varsayıyorum. Bulundukları yer ise yine başka bir dünyanın içi olabilir. Westworld’den ayrılan Logan’ın, başka bir eğlence dünyasında kendisini bulması çok da şaşırtıcı olmaz.

Fragmanın akıllara düşürdüğü; “Bernard’ın yanındaki beyaz cyborg neyin nesi?”, “William’ın planı ne?”, “Karaya vurmuş bedenler insanlara mı ev sahiplerine mi ait?”, “Niye karaya vurmuşlar?” gibi önemli soruların cevabını ise ancak sezon başladıktan sonra alabileceğiz.

22 Nisan’dan sonra tekrar görüşmek dileğiyle.

 

İLGİLİ HABERLER

Westworld kültünü yaratan film: Westworld 1973

Westworld nasıl devam edecek?

Marvel’ın en riskli işinden ilk fragman

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 13:06:21