Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

2017 versiyonu film adaptasyonu ile karışık yorumlar alan güçlü Amazon Prensesi Wonder Woman ilk kez Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan başlangıç öyküsü ile kitapçılarda yerini aldı. Ait olmayı başaramadığı iki ayrı dünyanın arasında sıkışan Diana’nın Wonder Woman oluşunun anlatıldığı Wonder Woman – Cilt 1 Yeni Dünya
’yı Grant Morrison (Final Criss, The Multiversity) ve Yanick Paquette (Swamp Thing, Batman inc.) yazdı.

Erkeklerin dünyasına cesaretle adım atan bir kadın savaşçı

Binlerce yıldır, Cennet Adası’nın Amazonları erkeklerin yıkımından uzakta, güçlü bir toplum kurmuşlardı. Ama içlerinden biri bu izole yaşamdan mutsuzdu. Diana, Amazonların Prensesi, adanın ötesinde çok daha büyük bir dünya olduğunu biliyor ve onu keşfetmek istiyordu. Korumacı annesiyse onu engelliyordu. Diana kaçma fırsatını hayatında gördüğü ilk adam, Hava Kuvvetleri pilotu Steve Trevor ada sahiline çakıldığında buldu. Pilotun durumu kritikti ve Diana onun hayatını kurtarmak için çok uzun zamandır Amazonlara yasak olan Erkeklerin dünyasına cesaretle adım attı. Amazonlar ise peşinden gelecek ve onu Cennet Adası’na zincirlere vurarak geri götüreceklerdi. Çünkü Diana onlara zulmeden dünyadan uzak durmayı emreden en eski kanunlarını çiğnediği için yargılanmalıydı.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:25:24