Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Yeldeğirmeni 17 sanatçıya ilham kaynağı oldu

Nur Gürel, Eve BakMurat İrtem, TepetaklakGökhan Deniz, YüzleşmeBarış Gülen

Heykel, resim, fotoğraf ve video-art türü eserlerin yer aldığı, Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” sergisi 25 Ocak’ta açılıyor.

Her metresinde tarih olan Yeldeğirmeni’nde neredeyse her sokakta bir sanat atölyesi bulunuyor. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen ve Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlayacak “Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” adlı sergi, o sokaklarda atölyesi olan 17 sanatçının eserlerini bir araya getiriyor. Her sanatçının kendi yöntemleri ve kendi yorumuyla kültürel belleğin sürdürülebilirliğini, kentsel yapılaşmayı ve kentsel gelişimi eserlerine yansıttığı “Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri”nde heykel, resim, fotoğraf ve video-art türü eserler yer alıyor.

Yeldeğirmeni’nde atölyesi bulunan Barış Gülen, Beyza Boynudelik, Burak Eren Güler, Burçin Erdi, Eda Taşlı, Elvan Ekren, Enis Malik Duran, Gökhan Deniz , Güneş Çınar, Hülya Bakkal, Kerem Ağralı, Murat İrtem, Nur Gürel, Volkan Kızıltunç, Yücel Kale, Zeynep Papuçcu’nun eserlerinin yer aldığı sergi 11 Mart 2018 tarihine kadar CKM Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

 

İLGİLİ HABERLER

Kavuşulamayan sevgili Haydarpaşa’da bir sergi

Kadıköy’ün yeni toplanma alanı: Boğada

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 13:06:12