Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Avusturya’da 1893 metrelik bir dağın tepesine kimse görmeden dev bir fallik heykel nasıl dikilir? Doğa yürüyüşü yapan bir ekip tarafından tesadüfen keşfedilen ahşap heykelin ardından herkesin sorduğu soru aynı…

@MarikasBergUndNaturerlebnisse, Facebook

Penis heykelinin dikili bulunduğu Oetscher Tepesi Alplerin neredeyse 2 kilometre yüksekliğinde bir zirve. Doğa yürüyüşçülerinin keşfini sosyal medyaya koyduğu fotoğraflarla gündeme taşıyansa blogger Marika Roth. Yetkililer heykeli ne yapmaları gerektiğine karar vermeden önce bunu kimin (ya da kimlerin) yaptığını tespit etmeye çalışıyor.

Heykeltıraşa “turizm” teşekkürü

Mirror’ın haberine göre, penis heykelinin kaderini belirleyecek olan da bu araştırma. Eğer “fail” bulunamazsa kararı arazinin hali hazırdaki sahipleri olan bir grup keşiş verecek.

Heykel ise en çok Oetscher eteğindeki telesiye işletmesine yaradı. İşletmeciler heykeli gördüklerinde pek anlam veremeseler de artan ilginin ardından sanatçıya sezonluk ücretsiz bilet hediye ettiklerini ilan ettiler. Hatta heykele o kadar sahip çıkıyorlar ki bir fırtına da ayakta durmayacağı için şimdiden endişeliler.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-21 06:40:50