Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Ölümü ile evrenin bütünlüğünü bozan David Bowie‘nin 70’inci doğum günü “David Bowie Is Happening Now” belgeselinin içinde yer aldığı gün boyu bir etkinlikle İstanbul’da kutlanacak.

8 Ocak Pazar günü 3c1m’in katkılarıyla  ZORLU PSM’de gösterilecek “David Bowie Is” sergisinin belgeseli 2013 yılında Victoria & Albert Museum için çekildi.  Yapımın yönetmenliğini BAFTA ödülü sahibi Hamish Hamilton yaptı.

david-bowie-is_main-image_photo-duffy-duffy-archive-the-david-bowie-archive

Müzik, sanat ve moda dünyası buluşuyor

Etkinlikte, belgesel “David Bowie Is Happening Now” gösteriminin yanı sıra Türkiye modasının önemli isimlerinin tasarımları sergilenecek. Deniz Berdan ve Begum Berdan, Ezra&Tuba, Aslı Filinta, Tuba Ergin, Maid In Love, Jacquette By Elvan, Mavi Kazado’nun Bowie ilhamlı tasarımları satışa da sunulacak.

installation-shot-of-david-bowie-is-at-the-va-is-courtesy-david-bowie-archive-c-victoria-and-albert-museum

Güne yayılan etkinlik boyunca iki de söyleşi gerçekleşecek. Söyleşilerden ilki David Bowie’nin eski sevgilisi Mary Finnigan ile “Bowie ile Yaşamak”. Finnigan, “Psychedelic Suburbia: David Bowie and The Beckenham Arts Lab” kitabının ve The Guardian gazetesinin de yazarı. İkinci söyleşi ise Vogue Türkiye Presents: “Moda ve Müzik” olacak.

installation-shot-of-david-bowie-is-at-the-va-is-courtesy-david-bowie-archive-c-victoria-and-albert-museum-3

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-16 03:35:56