Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Risk almak üzerine yazdığı kitaplar ve makalelerle tanınan Fransız düşünür Anne Dufourmantelle, iki çocuğu boğulmaktan kurtarmaya çalışırken vefat etti. Hayatını riske attığı çocuklar ise cankurtaranlar tarafından kurtarıldı.

Olay 21 Temmuz günü St. Tropez yakınlarındaki Pampelonne Plajı’nda meydana geldi. Suya girdiğinde çocukların boğulmak üzere olduğunu fark eden yazar, onları kurtarmaya çalıştı ancak şiddetli akıntıya bu kez kendisi teslim oldu. Çocuklar olaydan yara almadan kurtuldu ancak Dufourmantelle’nin yardımına koştuğu çocukları tanıyıp tanımadığıysa halen bilinmiyor.

Hep risk almayı tavsiye etti

2011’de yazdığı Praise of Risk (riske methiye) kitabı ve birçok makalesinde hayatta risk almanın önemine değinen düşünür için Fransa Kültür Bakanı Françoise Nyssen, “O hepimizin yaşamasına yardım eden biriydi” dedi. Meslektaşı Raphaël Enthoven de üzüntüsünü Twitter’da paylaştı.

Fransız Liberation’a röportaj veren Anne Dufourmantelle, mutlak güvenlik hissinin bir yanılsamadan ibaret olduğunu dile getirmiş, yaşamda kalmak için geçek bir tehdit söz konusu olduğunda onunla yüzleşimesi gerektiğini anlatmıştı.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:45:30