Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

10 Ekim 2015’te Ankara Katliamı’nda hayatını kaybedenler için hazırlanan Barış Portreleri kitap olarak yayımlandı. P24 ve K24 gibi sitelerden 62 yazarın gönüllü olarak kaleme aldığı kitap P24 Hafıza Kitaplığı’ndan çıkan ilk kitap aynı zamanda.

Bu kitapta yer alan portrelerin oluşturulmasına Ankara Katliamı’ndan hemen sonra karar veriliyor. İlk olarak P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu’nun internet sitesinde tek tek ele alınan portreler sonrasında kitap haline getiriliyor gönüllülerin çabalarıyla. Barış Portreleri 10.10.15’te hayatını kaybedenlere toplumsal belleğimizde kalıcı bir alan açma çabasının bir ürünü olarak değerlendirilebilir.

85 portre

Kitapta 85 portre yer alıyor, eksik portreler, dokunulamayan hayatlar var belki de ancak, “Şayet aileleri, dostları fikir değiştirirse bu eksik portreleri tamamlamak ve bu kitabın yeni bir baskısında sizlere sunmak boynumuzun borcu olsun,” diyor kitabı hazırlayanlar…

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:24:01