Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

18 Kasım akşamı 27. Akbank Caz Festivali kapsamında sahne alan Çağıl Kaya, piyanoda Ercüment Orkut, gitarda Eylül Biçer, saksafonda Tamer Temel, kontrbasta Matthew Hall ve davulda Cem Aksel’den oluşan grubuyla, son albümü Şimdilik Her Şey Yolunda’dan parçaları seslendirdi.

İlk albümü Bir Parça Ay Biraz Kuş’un, 2014’te A.K. Müzik etiketiyle yayınlanmasının ardından Çağıl Kaya, ikinci albümü ile dinleyicisinin karşısındaydı. Bugüne kadar yaşadığı şehirlerin, çalıştığı müzisyenlerin ona kattıklarını, çeşitliliği, kaosu ve düşlerini birleştirdiği bu son albümünde kendi bestelerinin yanı sıra, Mor ve Ötesi ile Sevinç Tevs’in de birer şarkısına yer verdi. Bir önceki albümünde de Duman’ın İstanbul şarkısını yorumlayan Kaya, kendi tarzıyla her daim özgünlük yaratan bir caz vokalisti.

Sırasıyla; Ne Zaman Ölsem, Nefesimi Tuttum, Ve Ben Yalnız, Soluk, Aksi, Saatler 12’de Durdu, Deli, Koyu Bir Uyku adlı parçaların çalındığı konserde, sanatçının kendine has dansları, teatral öğeleri ve şaşırtıcı ses doğaçlamalarının yanı sıra yer yer seyirciyle kurduğu samimi iletişim şekli de salonda sıcak bir atmosfer yarattı.

Gruptaki, hepsi birbirinden değerli diğer müzisyenlerin sololarındaki profesyonel kalite konser boyunca dikkat çekti. Ercüment Orkut’un tuşesinin yumuşaklığı ve tekniğindeki akıcılık, Eylül Biçer’in enerjisi, Matthew Hall’ın ritmik dengesi, Tamer Temel’in müzikalitesi ve Cem Aksel’in usta performansı ile seyirciye soluksuz bir konser sundular.

Suruç için şarkı

Aynı zamanda tiyatro yapmakta olan Çağıl Kaya, ilk klibini Kast Tiyatrosu’ndan arkadaşlarıyla çektiği Ne Zaman Ölsem parçasını ve Suruç’ta ölen gençler için yazdığı Saatler 12’de Durdu adlı parçasını ayrıca açıkladı. Konser, Çağıl’ın birçok konserinde de yaptığı gibi ilk albümünden Günler şarkısıyla ve uzun alkışlarla sona erdi.

Konser çıkışında CD’lerini imzalayan Kaya, aynı zamanda ‘Çağıl Kaya Band’, ‘Bir Şeyler Eksik’ ve ‘Çağıl Kaya & Moda String Trio’ projelerini de yürütmekte.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 12:50:19