Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Avustralya’den gelip Hollywood’u fetheden Cate Blanchett, 8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 71. Cannes Film Festivali’nde Yarışma jürisine başkanlık edecek.

Cannes Film Festivali’nden yapılan açıklamada zamanımızın en başarılı oyuncularından Cate Blanchett’ın bu yıl 8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festivalin Yarışma jürisinin başkanı olduğu bildirildi. Cannes Film Festivali Başkanı Pierre Lescure ve Direktörü Thierry Frémaux sonbaharda ünlü oyuncuyla yaptıkları görüşmeler sonucu bu açıklamayı yapmaktan duydukları memnuniyeti belirtti: “Yeteneği ve inandırıcılığıyla sinema perdesi kadar tiyatro sahnelerinde de verimli olan, nadir ve eşsiz bir oyuncuyu ağırladığımız için çok mutluyuz”.

Açıklamada Blanchett’ın şu sözlerine yer verildi: “Cannes’a yıllardır oyuncu olarak, yapımcı olarak gala geceleri, Yarışma gösterimleri ve Market için geliyorum. Ama henüz bu büyük festivalin bereketi olan filmlerin tadına varma fırsatını bulamamıştım. Bana jüri başkanlığı teklif edilmesindeki ayrıcalık ve üstleneceğim sorumluluk içimi tevazuyla dolduruyor. Cannes, dünyanın öyküler anlatarak kendini daha iyi tanıma tutkusunda, herkesin paylaştığı, anladığı ve arzuladığı bu tuhaf ve hayati girişimde önemli bir rol oynuyor”.

Aralarında iki Oscar (Blue Jasmine / Woody Allen, En İyi Kadın Oyuncu, Aviator / Martin Scorsese, Yardımcı Kadın Oyuncu) ve üç Altın Küre’nin de bulunduğu 150’ye yakın ödül kazanan Cate Blanchett hem Hollywood yıldızı hem bağımsız sinema oyuncusu olarak zamanımızın en başarılı figürlerinden biri. Shekar Kapur’un Elizabeth’inden Todd Haynes’in Carol’ına dek birçok filmde unutulmaz performanslar verdi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olarak da gönüllü çalışıyor.

2012’de Fransa Kültür Bakanlığı’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyelik Nişanı takdim ettiği Blanchett’ı, 2018 yılında üç filmde birden izleyeceğiz. Aktrist Ocean’s serisinin tamamı kadın oyunculardan oluşan ilk bölümü Ocean’s 8, Richard Linklater’ın Where’d you go Bernadette ve Eli Roth’un The House With a Clock in its Walls filmlerinde karşımıza çıkacak.

 

İLGİLİ HABERLER

Cate Blanchett’in 13 ayrı yüzü

Sophia Loren olmak

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-16 21:00:19