Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Fort McMurray, Kanada’nın Alberta eyaletinde 80 bin kişilik bir yaşam alanı. 2016’da “Canavar” adı verilen bir doğa yangını yüzünden tüm sakinlerinin boşaltmak zorunda kaldığı alana bugünlerde dayanıklılığını ispatlamak üzere Wolverine heykeli dikilmesi teklif ediliyor.

20 yıldır sinemada Hugh Jackman tarafından canlandırılan Wolverine bir Marvel karakteri. Bıçaklı elleri, süper hisleri ve neredeyse aldığı her yarayı atlatabilecek kadar güçlü olması en bilinen özellikleri. Fort McMurray ahalisinin Kuzey Albertalı olduğu bilinen karakteri heykelini dikecek kadar sahiplenmesi de bu yüzden. Üstelik turizme de katkısı olacağını düşünüyorlar.

Rejenerasyon yeteneğiyle dayanıklılığın sembolü olan Wolverine’in buralarda çizgi romanlarını bile bulmak zor. Kitapçılar raflarına kahramanın içinde yer aldığı çizgi romanları koyduktan kısa bir süre sonra hepsinin tükendiğini söylüyor. Kahramana olan ilginin kökeninde Albertalı olmasının ve sembolize ettiği özelliklerin dışında nüfusun büyük çoğunluğunun (bir kısmı gizli de olsa) çizgi roman sever olması var.

Marvel’ın da izni gerekiyor

Wolverine heykeli fikri başta Edmonton meclisindeki bir tartışma sırasında şaka olarak ortaya atılsa da artık yangında büyük zarar alan merkezin yeniden canlandırılması için gerekli çarelerden biri olarak görülüyor.

Indiegogo adlı kitlesel fonlama sitesinde açılan kampanya, heykel için 85 bin dolar toplamaya çalışıyor. Şimdilik bütçe için yüzde 3’lük bir destek gelse de heykelin yapılması için Marvel’ın da izin vermesi gerekecek.

 

İLGİLİ HABERLER

Dünyanın en büyük gergedan heykeli

Ziyaretçinin yüzüne dönüşen LED heykel

Yaşayan bir heykel olmak

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-16 21:10:44