Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.
Sanatatak Eğitim, Arter’deki CANAN, Kaf Dağı’nın Ardında sergisinden ilham alarak  bir eğitim programı hazırladı. Toplam 8 saat olarak Sanatatak’ın Hasanpaşa’daki mekanında gerçekleşecek. 8 saatin hepsini takip eden katılımcılarla toplu olarak derslerin bitiminde derslerde işlenen konular ışığında ve çerçevesinde bir Canan Kaf Dağı’nın Ardında Arter sergisi gezisi yapılacak. 8 saatlik programı bitirenlere Sanatatak tarafından bir sertifika verilecek.
Sanatatak Eğitim: Ali Ferruh Sokak NO: 8/A Hasanpaşa /Kadıköy 
(Hasanpaşa Camisi’ni geçtikten sonra soldaki Pasha Döner’in karşı sokağı)
BİRİNCİ GÜN
13.00 – 16.00
Esen Kunt / Tezer Özlü’nün Metinlerinde Mekan, Hafıza ve Beden
Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet merkezi cins adımlar projesinde çalışan , Nişantaşı Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğretim görevlisi ve Sanatatak yazarı Esen Kunt, çeşitli yazarlar üzerine hafıza yürüyüşleri yapıyor. Sanatatak Eğitim için hazırlayacağı iki saatlik derste, Tezer Özlü’nün Cesare Pavese üzerine yazdığı cümlelerin ve bu cümlelerin yazıldığı mekanlara özel, melankoli, kadın ve beden üzerine bir analiz gerçekleştirecek.
16.00- 18.00
Esra Ertan / Popüler Dizilerde Kadın Kahramanlar 
Sanatatak Kitap VS. yazarı Esra Ertan’ın Games of Thrones’dan başlayarak pek çok popüler dizideki kadın kahramanların geçmiş Dede Korkut gibi efsanelerde izini süreceği ders, popüler kültürün tanımladığı yeni feminizme dikkat çekecek.
İKİNCİ GÜN
13.00 – 16.00
Ayşegül Sönmez / Kadınlar Nasıl Ses Çıkarıyor?
Kalben’in Saçlar şarkısının sözlerinden Beyonce’nin şarkılarına kadınların son dönem şarkılarında nasıl ses çıkardıklarına eğilen program bu eğilimlerin 1970’lerin feminist video sanat pratiğiyle ilişkisini sorgulayacak.
 
16.00-18.00
Elif Poshor / Sesle Yolculuk ve Şifa
Sanatçı CANAN’ın da katılacağı çalışmada, sesle şifa ve müzik çalışmaları yapan Elif Poshor, beden ve ses farkındalığı, ses ve şifa ilişkisi üzerine kısa bir anlatımdan sonra katılımcıları kendi sesleriyle de buluşturacak bir yolculuğa çıkaracak.  Çalışmanın sonunda da bir sesle şifa deneyimi yer alacak.
Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 17:48:32