Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

2017 NDS Liseliler Edebiyat Ödülü’nü Ömür İklim Demir’in Yapı Kredi Yayınları‘ndan çıkan Muhtelif Evhamlar Kitabı kazandı.

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi 2008 yılından itibaren Mezunlar Derneği aracılığıyla NDS Edebiyat Ödülü’nü oluşturdu ve bu deneyimden yararlanarak 2014 yılından beri de NDS Liseliler Edebiyat Ödülü’nü veriyor. Her yıl lisenin öğrencilerinden oluşan jüri tarafından seçilen kitaplar değerlendirilmeye alınıyor ve sene boyunca yapılan okumaların sonunda ödül alacak kitap belirleniyor. NDS Liseliler Ödülü Fransa’daki Liseliler Goncourt Ödülü’yle benzer tarzda ve bu şekliyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş oluyor.

Ödül töreni 18 Ekim’de

Öğrencilerden oluşan jüri neden bu kitabı seçtiğini şöyle açıklıyor: “(…), evinde yalnız oturan Melda Hanım’ın salonuna görünmez bir konuk oluveriyor, Rasim Abi’yle soğuk bir kış gecesi aynı battaniyeyi paylaşıyorsunuz belki de. Biz, NDS Liseliler Edebiyat Jürisi olarak ‘geceleri kara tren’ olan Muhtelif Evhamlar Kitabı’nı çok sevip benimsedik.

Ödül 18 Ekim’de Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi’nin Gösteri Salonu’nda gerçekleşecek törenle sahibine verilecek.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:34:18